Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 36
  [limt] => 
  [kategori_id] => 33
  [ana_kategori] => Kanada’da Eğitim
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Kanada’da Master Eğitimi
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-master-egitimi/165
  [tiklama] => 0
  [sira] => 2
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
    )

  [icerikler] => Array
    (
      [0] => Icerik_Obje Object
        (
          [id] => 131
          [uniq] => 167
          [limt] => 
          [kategori_id] => 36
          [kategori_adi] => Kanada’da Master Eğitimi
          [durum] => 1
          [anasayfa] => 0
          [tarih] => 14.01.2016
          [saat] => 10:03:12
          [baslik] => Kanada’da Master Eğitimi Hakkında
          [icerik] => Kanada’da sunulan yüksek lisans programları tüm dünyada eğitim kalitesinin çok iyi olması ile tanınmaktadır. Kanada’da yüksek lisans programları genellikle 2 yılda tamamlanır ve full-time olarak sunulur. Türk öğrencilerin part-time programlara öğrenci vizesi ile katılmaları mümkün değildir. Kanada’da Üniversite başvurularında olduğu gibi yüksek lisans başvurularında da ülke genelinde belirlenmiş standartlar yoktur. Her üniversite başvuruları değerlendirmede kendi kriterlerini koyabilir. Türk öğrencilerin Kanada yüksek lisans programlarına başvurabilmeleri için öncelikli olarak üniversite mezuniyet derecelerinin (GPA) iyi seviyelerde olduğunu ispatlamaları gerekir. Bunun yanında başvuru yapılacak master programı için lisans seviyesinde alınan derslerin neler olduğu da önemlidir. İşletme gibi master programları genellikle her bölümden mezun kişileri kabul edebilirken bazı alanlardaki spesifik master programları ancak ve ancak aynı bölüm veya ona çok yakın bölüm mezunlarını kabul ederler. Tüm üniversiteler, Türk öğrencilerin öncelikle İngilizce veya Fransızca dil yeterliliklerini TOEFL, IELTS gibi dünyaca geçerliliği olan sınavlardan herhangi birisine girerek ispatlamalarını isteyecektir. Nadirde olsa bazı Kanada Üniversiteleri dil yeterliliği olmayan öğrencilere şartlı kabul verebilmektedir. Bu durumda öğrenciler önce aynı okulun sunduğu dil eğitimi programlarına katılarak girmeleri gereken sınavlara hazırlanabilirler ve istenen skorlara ulaşıldıktan sonra akademik master eğitimlerine başlayabilirler. Bazı Kanada Üniversiteleri dil yeterliliğini ispatlamak için girilmesi gereken sınavların yanı sıra başvuru yapılan bölüme göre GRE yada GMAT gibi sınavlara girilmesini de isteyebilir ancak her okul bu sınavlara girilmesini mecbur tutmaz. Yüksek Lisans başvurularında genellikle başvuru yapılan bölüm ile ilgili olarak yapılmış stajlar ve edinilmiş iş tecrübeleri öğrencilerin kabul edilme şansını arttıracaktır. 
Kanada’da Yüksek Lisans Programlarının maliyetleri okuldan okula ve programdan programa değişiklik göstermekle birlikte genellikle C$10.000 ile C$30.000 arasındadır. MBA programları genellikle en çok talep gören programlar oldukları için eğitim ücretleri de en yüksek olan programlar arasındadır.

Kanada, tüm yabancı öğrencilere mezun olduktan sonra ücretli çalışma imkanı sunmaktadır. Montreal, Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde eğitim alan öğrenciler 1 yıl süre ile Kanada'nın diğer tüm şehirlerinde eğitim alan öğrenciler ise 2 yıl süre ile full time çalışma hakkından faydalanabilirler. Kanada hükümeti tarafından sunulan bu çalışma imkanı tüm öğrencilere inanılmaz bir avantaj sağlamaktadır.

Kanada Üniversitelerinde Yüksek Lisans Programlarına başvuru yapabilmek için yapılması gerekenler konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için KARE Yurtdışı Eğitim Ofislerine ulaşabilirsiniz. KARE Eğitim hem Türkiye Temsilciliğini yaptığı hem de Kanada’da ki tüm üniversiteler için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

[ozet] => [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-master-egitimi/kanada-da-master-egitimi-hakkinda/167 [tiklama] => 354 [keywords] => [description] => [resim] => image56975672f1e9b.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 98 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 131 [resim_title] => kanada-master-egitimi.png [resim_id] => 42 [tur] => 1 [yol] => image56975672f1e9b.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 33 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Kanada’da Eğitim [uniq] => 156 [seo] => kanada-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 36 [kategori_id] => 33 [kategori_adi] => Kanada’da Master Eğitimi [uniq] => 165 [seo] => kanada-da-master-egitimi [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-master-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 130 [uniq] => 166 [limt] => [kategori_id] => 36 [kategori_adi] => Kanada’da Master Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:02:29 [baslik] => Kanada’da Master Eğitimi Alabileceğiniz Okullar [icerik] => Türkiye Temsilcisi olduğu üniversiteler ile birlikte Kanada’da ki tüm üniversitelere yerleştirme yapan Kare Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek Master Programları başvuru koşulları, prosedürler,seçilecek okul ve programlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kanada’da bölgelere göre listelenmiş üniversiteler listesini sitemizde inceleyebilirsiniz.

Alberta Universities - Canada
Athabasca University
University of Alberta
University of Calgary
University of Lethbridge
British Columbia Universities - Canada
Royal Roads University
Simon Fraser University
Thompson Rivers University
Trinity Western University
University of British Columbia
University of Northern British Columbia
University of Victoria
Manitoba Universities - Canada
Brandon University
University of Manitoba
University of Winnipeg
New Brunswick Universities - Canada
Mount Allison University
St. Thomas University
Universite de Moncton
University of New Brunswick
Newfoundland Universities - Canada
Memorial University of Newfoundland
Nova Scotia Universities - Canada
Acadia University
Dalhousie University
Mount Saint Vincent University
Saint Mary's University
St. Francis Xavier University
Ontario Universities - Canada
Brock University
Carleton University
Lakehead University
Laurentian University
McMaster University
Nipissing University
Queen's University
Redeemer University College
Ryerson University
Saint Paul University
Trent University
University of Guelph
University of Ottawa
University of Sudbury
University of Toronto
University of Waterloo
University of Western Ontario
University of Windsor
Wilfrid Laurier University
York University
Quebec Universities - Canada
Bishop's University
Concordia University
Ecole Polytechnique de Montreal
McGill University
Universite de Montreal
Universite de Sherbrooke
Universite du Quebec
Universite Laval
Saskatchewan Universities - Canada
University of Regina
University of Saskatchewan [ozet] => [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-master-egitimi/kanada-da-master-egitimi-alabileceginiz-okullar/166 [tiklama] => 275 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 33 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Kanada’da Eğitim [uniq] => 156 [seo] => kanada-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 36 [kategori_id] => 33 [kategori_adi] => Kanada’da Master Eğitimi [uniq] => 165 [seo] => kanada-da-master-egitimi [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-master-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 33 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Kanada’da Eğitim [uniq] => 156 [seo] => kanada-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 36 [kategori_id] => 33 [kategori_adi] => Kanada’da Master Eğitimi [uniq] => 165 [seo] => kanada-da-master-egitimi [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-master-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 165 )
Kanada’da Master Eğitimi | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları