Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 48
  [limt] => 
  [kategori_id] => 47
  [ana_kategori] => Almanya’da Eğitim
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi/217
  [tiklama] => 0
  [sira] => 0
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
    )

  [icerikler] => Array
    (
      [0] => Icerik_Obje Object
        (
          [id] => 171
          [uniq] => 219
          [limt] => 
          [kategori_id] => 48
          [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi
          [durum] => 1
          [anasayfa] => 0
          [tarih] => 14.01.2016
          [saat] => 11:45:58
          [baslik] => Almanya’da Master Eğitimi Hakkında
          [icerik] => Alman Devlet Üniversiteleri’nde hem Almanca hem de İngilizce Master Programları sunulmaktadır. Almanca dilinde sunulan yüksek lisans programlarına giriş için yabancı öğrencilerin Almanca bildiklerini TestDaf ya da DSH sınavlarından birine girerek ispatlamaları gerekmektedir. Almanca seviyesi yetersiz olan öğrenciler Alman Devlet Üniversiteleri’nin ya da özel okulların bünyesinde hazırlık alabilirler.

Alman Devlet Üniversitelerinde yüksek lisans programlarına başvuru için istenen önemli şartlardan bir diğeri ise lisans eğitimi aldığınız bölüm ile aynı ya da çok yakın bölüme başvuru yapmanızdır. ALES sınavına girmiş olmanız birçok üniversite tarafından istenmez ama nadir olarak sıralaması yüksek olan üniversiteler öğrencilerden ALES sınavına girmiş olmalarını da isteyebilir. Lisans mezuniyet derecesi genellikle 3 ve üzeri olanlar kontenjanı çok limitli olmayan programlara rahatlıkla yerleşebilirler.

Almanya’da yüksek lisans yapmak için genellikle Eylül/ Ekim ya da Mart/Nisan aylarında programlara başlamak mümkündür. Her program her iki tarihte de açılmayabilir bu nedenle başlangıç tarihlerini KARE Yurtdışı Eğitim yetkilileri ile kontrol edebilirsiniz.

Almanya’da eğitim dili İngilizce olan birçok farklı alanda Master Programı da sunulmaktadır. Bu programlara başvuru yapabilmek için IELTS yada TOEFL sınavlarından herhangi birisine girmeniz ve istenen puanları tutturmanız gerekmektedir. Bazı Alman Üniversiteleri program dili İngilizce olmasına rağmen öğrencilerin Almanya’da hayatlarını idame ettirebilecekleri seviyede ( ortalama 200-300 saat arası) Almanca bilgisini de şart koşabilmektedir.

Lisans Programlarında olduğu gibi Almanya’da Master programlarının maliyetleri de sömestr başına €500 civarındadır. Master Programları genellikle 4 sömestr yani 2 yıl sürer ve hemen hemen hepsinde bitirme tezi vermek gereklidir.

Bazı Alman Devlet Üniversiteleri, İngiltere, Avusturya, İspanya, İtalya gibi diğer ülkelerdeki üniversiteler ile de ortak programlar sunmaktadır. Farklı ülkelerde bir ya da iki sömestr geçirerek eğitiminizi tamamlama imkanını da Alman Devlet Üniversitelerinin master programları sunmaktadır.

Özellikle İngilizce Master Programlarının son başvuru tarihleri çok erkenden dolmaktadır. Bu nedenle en kısa sürede başvuru koşulları ve diğer işlemler konusunda danışmanlık için KARE Yurtdışı Eğitim’i arayabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi/almanya-da-master-egitimi-hakkinda/219 [tiklama] => 556 [keywords] => [description] => [resim] => image56976e9155a7f.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 113 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 171 [resim_title] => almanyada-master-egitimi.png [resim_id] => 56 [tur] => 1 [yol] => image56976e9155a7f.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 48 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [uniq] => 217 [seo] => almanya-da-master-egitimi [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 170 [uniq] => 218 [limt] => [kategori_id] => 48 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 11:45:19 [baslik] => Almanya Üniversiteleri [icerik] => Almanya’da bulunan yaklaşık 350 devlet üniversitesinin tümü için danışmanlık hizmeti sunan KARE Yurtdışı Eğitim aracılığıyla yerleşebileceğiniz bazı devlet üniversitelerinin listesini inceleyebilirsiniz.

Braunschweig University of Technology
Chemnitz University of Technology
Darmstadt University of Technology
Dortmund University of Technology
Dresden University of Technology
Free University of Berlin
Hamburg University of Technology
Humboldt University of Berlin
Humboldt University of Berlin
Ilmenau University of Technology
Karlsruhe Institute of Technology
Ludwig Maximilians University of Munich
Ruhr University Bochum
RWTH Aachen
Saarland University
Technical University of Berlin
Technical University of Munich
University of Bielefeld
University of Bonn
University of Bremen
University of Cologne
University of Duisburg-Essen
University of Düsseldorf
University of Erfurt
University of Erlangen-Nuremberg
University of Flensburg
University of Frankfurt am Main
University of Freiburg
University of Giessen
University of Göttingen
University of Halle-Wittenberg
University of Hamburg
University of Hannover
University of Heidelberg
University of Jena
University of Karlsruhe
University of Kassel
University of Kiel
University of Konstanz
University of Leipzig
University of Lübeck
University of Magdeburg
University of Mainz
University of Mannheim
University of Marburg
University of Münster
University of Oldenburg
University of Osnabrück
University of Passau
University of Regensburg
University of Rostock
University of Siegen
University of Stuttgart
University of Trier
University of Tübingen
University of Ulm [ozet] => [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi/almanya-universiteleri/218 [tiklama] => 813 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 48 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [uniq] => 217 [seo] => almanya-da-master-egitimi [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 47 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Almanya’da Eğitim [uniq] => 214 [seo] => almanya-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 48 [kategori_id] => 47 [kategori_adi] => Almanya’da Master Eğitimi [uniq] => 217 [seo] => almanya-da-master-egitimi [link] => http://kareegitim.com/almanya-da-master-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 217 )
Almanya’da Master Eğitimi | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları