Genel İngilizce Programları

Genel İngilizce Programları Kanada’da genellikle 4 - 52 hafta arasında sunulmaktadır. Genel İngilizce Programlarının başlangıç tarihleri özel dil okullarında oldukça esnek bir şekilde her Pazartesi günü başlayabilirken üniversite ve kolej bünyesinde ki programların genellikle başlangıç tarihleri ve süreleri akademik dönemlere göre ayarlandığından esnek değildir ve başvuru yapacak olan öğrencilerin planlarını bu tarihlere göre yapması gerekmektedir.

Genel İngilizce Programlarında İngilizce’nin Konuşma, Yazma, Dinleme, Gramer ve Okuma olarak bütün bölümlerinin eğitimi verilir. Haftalık ders saatleri genellikle 20’dir buda günde 45-50 dakikadan 4 derse denk gelir.

Genel İngilizce Programları genellikle Kanada’da uzun süre eğitim almayı planlayan öğrenciler tarafından tercih edilir. Programların dersten kalan saatleri dışında öğrencilerin okulların organize ettiği sosyal ve kültürel aktivitelere katılabilirler.

Genel İngilizce Programları öğrencileri Başlangıç seviyesinden kabul edebilir yani hiç İngilizce bilmeyen öğrenciler de bu programlara katılabilirler. Genel İngilizce Programlarına katılım yaşı 16’dır ve okullar genellikle sınıf mevcutlarını 12 civarında tutmaya gayret ederler ancak sınıf mevcutlarının sayısı yaz dönemlerinde 15’e kadar çıkabilir.