ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Kanada'da Lise Eğitimi

Kanada’da lise eğitimi tercih eden Türk öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Birçok lise 9-12 sınıf lise eğitimlerini sunarak Kanada Lisesinin bulunduğu eyaletin diplomasını verebiliyor. Örneğin Toronto şehrinde bir Kanada Lisesine devam eden öğrenci programını bitirdiğinde Ontario eyaletinin yani Toronto şehrinin içinde bulunduğu eyaletin Kanada Lise Diplomasını alıyor. Lise eğitimini Kanada’da tamamlayan birçok öğrenci devamında üniversite eğitimini de Kanada’da kolaylıkla devam ettirebilmektedir. Kanada Liseleri genellikle yabancı öğrencilere İngilizce hazırlık programlarını da destek olmak açısından sunmaktadır. Böylece İngilizce yeterliliği az olan öğrenciler liselerde önce İngilizce eğitimi ile başlayarak daha sonra akademik lise eğitimlerine devam edebilirler.

Kanada’da Lise Eğitimi veren okulların maliyetleri ortalama C$8.000- C$ 13.000 arasındadır. Öğrenciler konaklamalarını aile yanı veya okul yurtlarında gerçekleştirebilirler.

Kanada’da Lise Eğitiminin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi, küçük yaş öğrenciler için güvenliğin en yüksek olduğu ülkelerden birisi olmasıdır.


Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz