Neden Amerika Yaz Okulları

Amerika’da yaz okulları Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Kare Eğitim ayrıcalığı ile Amerika’nın en güvenilir ve seçkin yaz okullarına giderek mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Amerika Yaz Okulları genellikle okulların kapalı olduğu Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında minimum 2 hafta ile 6 hafta arasında öğrencilerin katılabileceği programlar sunmaktadırlar. Öğrenciler Amerika Yaz Okulu Programlarında  İngilizcelerini pratik ederek, geziler ve sosyal aktiviteler ile de güzel bir tatil geçirebilirler. Amerika yaz okullarına aynı yaş grubundan birçok farklı ülkeden öğrenciler gelmektedir ve birçok öğrenci bu sayede farklı kültürleri tanıyarak arkadaşlık kurabilmektedir.  Yaz Okullarında öğrenciler ya büyük üniversitelerin ya da liselerin kampüslerinde programlara katılabilirler. Böylece kampüslerin sunduğu tüm avantajları da kullanabilirler. Yaz Okulu Programlarında öğrenciler genellikle haftada 15-20 ders İngilizce eğitimi ve arta kalan zamanlarda da sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler ile birlikte hafta sonu gezilerine katılabilirler.  Amerika için yaz okullarının minimum yaşı 8’e kadar inebilir ve genellikle 19’a kadar çıkar. Yaz okullarının kimi standart programlar olabilirken kimi de yoğun olarak üniversite yerleştirmeye yönelik hazırlık programları şeklinde olabilirler.

Amerika yaz okulları konusunda her türlü bilgiye Kare Eğitim Danışmanlarından ulaşabilirsiniz. Harvard Üniversitesi yaz okulları, Stanford Üniversitesi yaz okulları, UCLA yaz okulları, Georgetown Üniversitesi yaz okulları ve daha bir çok ünlü Amerika Yaz Programları sizleri bekliyor.

Sizin için en uygun programın seçimi ve tüm organizasyonunuzun eksiksiz olarak en iyi şekilde yapılabilmesi için KARE Eğitim’den Danışmanlık alabilirsiniz.