Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 44
  [limt] => 
  [kategori_id] => 41
  [ana_kategori] => Avustralya’da Eğitim
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi/198
  [tiklama] => 0
  [sira] => 2
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
    )

  [icerikler] => Array
    (
      [0] => Icerik_Obje Object
        (
          [id] => 156
          [uniq] => 200
          [limt] => 
          [kategori_id] => 44
          [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi
          [durum] => 1
          [anasayfa] => 0
          [tarih] => 14.01.2016
          [saat] => 10:55:45
          [baslik] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi Hakkında
          [icerik] => Avustralya Üniversitelerinin Türk öğrencileri tarafından tercih edilme oranı son 5 yıl içerisinde oldukça fazla artmıştır. Dünya sıralamasında yer alan birçok üniversitesi ile Avustralya üniversite eğitiminin de de oldukça iddialıdır.

Avustralya Üniversite Eğitim Sistemi birçok bölüm için 3 akademik yıldan oluşur. Bazı teknik bölümler için eğitim yılı 4 veya daha fazlaya çıkabilir. Öğrencilerin Avustralya üniversitelerine direk başvuru yapabilmeleri için İngilizcelerinin iyi olduğunu ispatlamaları gerekir. Bunu da, vize içinde Avustralya Konsolosluğu tarafından da istendiği için IELTS sınavına girerek yapabilirler.  Hemen hemen bütün üniversitelerde TOEFL veya Cambridge sınavları da geçerlidir ancak Türk öğrencilerin Avustralya’da lisans eğitimi alabilmesi için konsolosluğa yaptıkları vize müracaatında IELTS sınavından alınmış minimum istenen bir skoru göstermeleri gerekmektedir bu nedenle üniversitelere başvururken İngilizce bilirliğinizi ispatlayacağınız en ideal sınav IELTS sınavı olacaktır. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler üniversite bünyelerindeki hazırlık yılından eğitime başlayabilirler.

Avustralya’da üniversite eğitimine başlamak için Şubat veya Temmuz ayları seçilebilir. Diğer birçok İngilizce konuşulan ülkenin aksine Avustralya’da akademik dönem bu tarihlerde başlar. Genellikle sömestre sistemi vardır. Türk öğrencilerin Avustralya üniversitelerine başvurabilmeleri için iyi bir lise not ortalamasına ve 4 yıllık bir eğitime sahip olmaları beklenir.

Avustralya üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri okuldan okula ve bölümden bölüme değişmekle birlikte genellikle A$ 15.000- A$ 25.000 arasında değişmektedir.

Avustralya’da üniversite eğitimi alabilmek için Türk öğrencilerin LYS sınavına girmeleri gerekmez. Ülkedeki tüm okulların YÖK denkliği vardır ve öğrenciler sadece Lise Diplomaları ile üniversitelere başvuru yaparak kabul alabilir ve mezun olduklarında da diplomalarını YÖK tarafından onaylatabilirler.

Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi sunan devlet ve özel üniversitelerin yanı sıra öğrencileri daha çok kariyer hayatına hazırlayan mesleki eğitimi veren TAFE College’lar ve Vocational School’lar vardır. Bu okullar genellikle 6 ay – 1 yıl- 2 yıl gibi sürelerde eğitimleri kapsayacak şekilde farklı seviyelerde sertifika programları, diploma programları ve 1 veya 2 yıllık Ön Lisans Diplomaları verebilmektedir.

Avustralya’da eğitim almak için yabancı öğrencilerin vize koşullarını yerine getirebilmesi ile ilgili olarak mutlaka kayıt yaptırdıkları okulun akredite olmuş olması ve devam edecekleri programlarında, Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS) tarafından onaylı olması grekmetedir. CRICOS onay kodu olmayan bir program için öğrenci vizesi müracaatında bulunmak mümkün değildir.

Avustralya’da üniversitelerin sıralamalarına bakıldığında liste içinde University of Melbourne, University of Sydney, University of Queensland, University of NSW, University of Western Australia gibi okulları görmek mümkün.

Sizin için en uygun üniversite ve programın belirlenmesi, başvurularda izlenecek prosedürler ve vize koşulları hakkında KARE Yurtdışı Eğitim’e dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi/avustralya-da-universite-egitimi-hakkinda/200 [tiklama] => 450 [keywords] => [description] => [resim] => image569762be25697.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 109 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 156 [resim_title] => avustralya-universite-egitimi.png [resim_id] => 52 [tur] => 1 [yol] => image569762be25697.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 44 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 198 [seo] => avustralya-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 155 [uniq] => 199 [limt] => [kategori_id] => 44 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:55:09 [baslik] => Avustralya Üniversiteleri [icerik] => KARE Yurtdışı Eğitim istisnasız tüm Avustralya üniversiteleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Avustralya üniversitelerinin kısa bir listesi aşağıda verilmiştir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bond University    
Central Queensland University    
Charles Sturt University    
Deakin University    
Edith Cowan University    
Flinders University    
Griffith University    
James Cook University    
La Trobe University    
Macquarie University    
Monash University    
Murdoch University    
Queensland University of Technology    
Royal Melbourne Institute of Technology    
Southern Cross University    
Swinburne University of Technology    
The Australian National University    
The University of Adelaide    
The University of Melbourne    
The University of New South Wales    
The University of Newcastle    
The University of Notre Dame Australia    
The University of Queensland    
The University of Sydney    
The University of Western Australia    
University of Ballarat    
University of Canberra    
University of New England    
University of South Australia    
University of Southern Queensland    
University of Tasmania    
University of Technology, Sydney    
University of the Sunshine Coast    
University of Western Sydney    
University of Wollongong    
Victoria University [ozet] => [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi/avustralya-universiteleri/199 [tiklama] => 397 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 44 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 198 [seo] => avustralya-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 41 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Avustralya’da Eğitim [uniq] => 189 [seo] => avustralya-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 44 [kategori_id] => 41 [kategori_adi] => Avustralya’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 198 [seo] => avustralya-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/avustralya-da-universite-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 198 )
Avustralya’da Üniversite Eğitimi | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları