ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
 

İngilterede Master

İngiltere'de Master, Yüksek Lisans Eğitimi

 

İngiltere'de Master eğitimi planlayan öğrencilerin yapması gerekenlerin başında Guardian yada The Times gibi kurumların yapmış olduğu İngiliz Üniversiteleri sıralamalarına göz atmak gelmelidir. Başvuru yapmayı planladığınız İngiliz Üniversitesinin hem genel sıralamasının hemde özellikle tercih edeceğiniz bölümün sıralamasının ne kadar iyi olduğunu bu kaynaklardan kontrol ettikten sonra İngiliz Üniversiteleri tarafından istenen şartları sağlayıp sağlamadığınıza bakmalısınız. İngiltere Yüksek Lisans başvurularında öncelikle dikkat edilen üniversite hayatınız boyunca sahip olduğunuz ortalamanızdır. Ortalamanız ne kadar iyi olursa sıralaması yüksek üniversitelerinde yüksek lisans yapmak imkanınız o kadar fazla olacaktır. Bunun yanında İngilizce seviyenizi ispatlamak için girmeniz gereken sınavlardan birisi olan IELTS'den başvuru yaptığınız bölüme göre değişmekle birlikte genellikle 6.5-7.0 aralığında bir skor istenecektir. İngiltere'de Master eğitimi başvurularında eger GMAT veya GRE skorlarınız varsa başvuru yaptığınız bölüme kabul edilmekte oldukça üstünlük sağlamanız mümkün. Başvurularda istenen evraklar arasında referans mektupları, CV, Essay, transcript ve diplomalar yer almaktadır. İngilere master başvurularında önemli artılardan biriside iş tecrübenizin veya staj tecrübelerinizin olmasıdır.

 

İngiltere Master Programlarında eğitim maliyetleri ortalama yıllık £10.000 civarındadır. Bu ücret master programı eğer MBA olursa çok daha yükseğe çıkabilir. Bunun yanısıra sıralaması çok yüksek olan ve özellikle Londra'da bulunan üniversitelerin master maliyetleri £15.000-20.000 arasında olacaktır. Bütçenize en uygun İngiltere Master Programının bulunmasında size Kare Eğitim Danışmanları yardımcı olacaktır.

 

En çok tercih edilen İngiltere Yüksek Lisans Programları arasında, MBA, Mühendislik dalları, Finans, Ekonomi, Hukuk sayabiliriz. İngiltere Master programlarının süresi genellikle 1 akademik yıldır. Öğrenciler genellikle 9 aylık akademik yılda ders eğitimlerini tamamlarlar ve daha sonra da seçtikleri konuda ki tez çalışmalarnı tamamlarlar. İngiliz Üniversitelerinde Master Programlarına başvurmak için son başvuru tarihlerini kaçırmayın.

 

İngiltere Master Başvurularında Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti veren Kare Eğitim Ofislerinden destek alabilirsiniz.

 

 

 

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz