ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
 

İngiltere'de Üniversite

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

 

İngiltere'de Üniversite Eğitimi planlayan öğrencilerin öncelikle 12 yıllık eğitim veren bir liseden iyi bir ortalama ile mezun olmaları gerekmektedir. 11 yıllık eğitime sahip olan öğrenciler de Foundation denen ara bir eğitim yılı ile bu açığı İngiltere'de kapatabilirler. Türkiye'de normal bir lise eğitimi diploması ile direk başvuru yapacabileceğiniz okul ve bölümlerde vardır ancak sıralamalara giren iyi okulların hepsi şayet öğrenciler, IB, AP, Fransız Bakaloryası, Abitur, Matura gibi diplomalara sahip değiller ise Foundation yılını mecbur tutmaktadır. Foundation Hazırlık Yılında başarılı olamayan öğrenciler 1. sınıf eğitimine devam etmeye hak kazanamazlar.

 

İngilizce yeterliliğine sahip olmayan öğrencilerin İngiliz Üniversitelerinin bünyesinde sunulan İngilizce kurslarına katılmaları mümkündür. Ancak üniversiteler tarafından akademik bölümlere kabul edilen öğrencilerden İngiliz Konsolosluğu, IELTS sınavından aldıkları 5.5 puanı göstermelerini mecbur kılmaktadır. Foundation Hazırlık Programına başvuracak öğrencilerin IELTS sınavından minumum 4.5-5.0 arasında skor almaları gerekmektedir.  İngiltere'de Üniversite Eğitimi için müracaat edecek olan öğrenciler Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti sunan Kare Eğitim'den destek alabilirler.

 

İngiltere Lisans Programlarının ortalama yıllık maliyetleri £10.000-13.000 arasındadır. İngiltere Lisans Programlarının eğitim süresi 3 yıldır ancak Foundation yapma mecburiyeti olan öğrencilerde bu süre 4 yıla çıkar. Foundation Hazırlık Programı'na katılacak olan öğrenciler bu programı kabul aldıkları üniversitenin bünyesinde veya özel kurumlarda alabilirler. Özel kurumlarda sunulan Foundation Programlarına kabul alabilmek nispeten daha kolaydır.

 

İngilterede Üniversite Programları arasında en çok tercih edilenler arasında, İşletme, Mühendislik, İletişim, Psikoloji gibi bölümleri sayabiliriz.

 

İngiltere'de Üniversite Eğitimi alacak öğrenciler okulların kampüsünde bulunan yurtlarda konaklayabilirler.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz