ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
 

Amerika'da Üniversite

Amerika'da Üniversite

 

Amerika'da Üniversite eğitimi almak isteyen her öğrenci için sayısız seçenek var. 50 eyaletten 5000'den fazla üniversite hangi alanda ne eğitimi almak istiyorsanız olun size bir çok seçenek sağlıyor olacak. Elbette Türkiye'de mezun olduğunuz lise başarı durumunuz çok iyi, SAT, TOEFL gibi sınav sonuçlarınız harika ve çok sosyal ve sportif bir hayat yaşadıysanız sizin için belkide "ivy league" okullarını düşünmek bile olası. Türkiye'de LYS'de bir aksilik yaşadınız ve gerçek seviyenizi gösterebileceğiniz bir skor alamadınız ya da sınava hiç girmediniz yada girdiniz ama hiç başarılı olamadınız, lise notlarınız da hiç iç açıcı değil üzülmeyin, Amerika'da sizin içinde üniversite eğitimi seçenekleri var. İşte rüyalar ülkesi Amerika'da herkes için sunulan olanaklar hakkında en detaylı bilgiyi ülkede en az 25 farklı şehir ve buralardaki üniversiteleri ziyaret etmiş Kare Eğitim Uzman Danışmanlarından alabilirsiniz.

 

Amerika'da okuyabilmek için İngilizcem yok diye düşünmeyin. İngilizce seviyeniz çok düşük olsa bile başlangıç seviyesinden başlayarak hazırlık eğitimi alabileceğiniz bir çok üniversite var Amerika'da. Üstelik Amerika Üniversitelerinde hazırlık eğitimi başlangıç tarihleri oldukça esnek. Yani, Türkiye'de LYS sınavında bir üniversite kazanıp kazanamadığınızı öğrenmek için Ağustos ayının ortalarını beklemek zorunda kaldıysanız bile bir yıl kaybetmeden hemen Ekim ayında başlayabileceğiniz bir çok Amerikan üniversitesinde hazırlık programı bulabilirsiniz. İngilizce seviyesi iyi olupta ancak birinci sınıftaki akademik eğitime başlayacak kadar yüksek değilse Amerikan Üniversitelerindeki hazırlık programlarında bir sene boyunca hem zaman hem de para kaybetmenize gerek yok çünkü hazırlık programlarını bir dönemde de tamamlamanız mümkün. Eğer İngilizce seviyeniz bir dönemlik bir hazırlık eğitimi ile yeterli seviyeye ulaşıyorsa bu sizi akademik eğitiminize bir dönem önce başlatabilecektir. Amerika'da üniversite eğitimi Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında başlar.

 

Amerika'da Üniversite eğitimi almak istiyorsunuz peki ama hangi eyalet, hangi şehir ve hangi üniversitede? işte bütün bu soruların cevapları çok önemli. Amerika'da kışları -30 derecelerde yaşamak zorunda olduğunuz şehirler olduğu gibi yazları 50 dereceyi gören şehirlerde var. Yıllık herşey dahil ortalama ücretleri $18.000 üniversitelerde var $60.000 olanlarda. Kiminde İşletme, Turizm çok iddialı, kimisinde Mühendislik veya Tıp. Sizin için en ideal tercih ve seçim için Amerika Üniversitelerine 15 yıldır öğrenci yerleştirme hizmeti sunan Kare Eğitim Danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz