ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
 

Amerika'da Master

Diger Resimler

Amerika'da Master

 

Amerika'da master programları son zamanlarda Türk öğrenciler arasında tekrar revaşta. Yıllar boyu cazibesini kaybetmeyen Amerika, özellikle yüksek lisans programlarında son yıllarda bir kısım Türk öğrenci kitlesini Avrupa'ya kaptırmıştı. Ancak Amerika Master Programları eski popülaritesini tekrar yakaladı. 

 

Amerika'da Master eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler ülkede eğitim almanın avantajlarını tek tek sıralıyor...

 

  • Dünya lideri ülkede yüksek kalitede farklı ve son dönemlerin gözde bölümlerinde Master Programları

 

  • Kredili Amerika master programları sayesinde esnek program oluşturabilme, programı ağırdan alarak yavaş bitirme yada çok hızlı 1 yıla sıkıştırabilme imkanları

 

  • Nobel ödüllü bir çok profesörden ders alabilme yada asistanlığını yapabilme imkanları

 

  • Yüksek Lisans yaparken başarı durumuna bağlı olarak assistanlık alabilme

 

  • Amerika'da master programlarını bitirdikten sonra ülkede 1 yıl süre ile kalarak iş tecrübesi kazanabilme

 

  • Bir çok Amerika Master Programın'da Avrupa üniversiteleri veya dünyanın diğer ülkeleri ile exchange yapabilme fırsatları

 

  • Esnek başlangıç tarihleri,

 

  • Bazı okullarda TOEFL veya GRE, GMAT sınavları için şartlı kabul imkanları

 

  • Master eğitimini tamamladıktan sonra kolaylıkla Amerika'da doktora programlarına başvuru yapabilme imkanları.

 

İşte Amerika'da master programlarının son zamanlarda tekrar tercih edilmesinin başında gelen nedenlerden bazılarını okudunuz. Bunların yanısıra dünyada en iyi ve en kaliteli eğitimi veren "ivy league" üniversiteleri Amerika'da yer alıyor. Örneğin, Columbia, Stanford, MIT, Princeton, Harvard, Yale, Carnegie Mellon. 

 

Amerika'da master hayali olan her öğrenci için seçenekler sonsuz. Akademik başarısı çok iyi olan tam donanımlı öğrenciler için bütçeleri de yeterliyse "Ivy league" okulları varken, bütçesi sınırlı ancak başarılı olan öğrenciler için bir çok alternatif yada akademik başarısı ortalarda olan öğrenciler için bir çok seçenek saymak mümkün.

 

Şimdi sizde dilediğiniz alanda Amerika'da yüksek lisans yapmak için gerekli şartların neler olduğunu öğrenmek için Kare Eğitim Uzman Eğitim Danışmanlarını arayabiilirsiniz.

 

Amerika'da Master eğitimi planlayan öğrenciler yılda sadece $10.000 ödeyerek bu amaçlarına ulaşabilirler. 4 yıllık bölgesel akreditasyonu iyi olan bir devlet üniversitesinde eğitim + konaklama ve yaşam maliyetleri için  minimum ayırmanız gereken bütçe $18.000 civarında olacaktır. Amerika'da master için ayıracağınız  bütçenin, Türkiye'de bir çok özel üniversitede yapacağınız master fiyatları ile aynı olduğunu gördüğünüzde şaşırmayın çünkü bu rakamlar gerçek.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz