ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
 

Amerika'da Dil Okulu

Amerika Dil Okulları

 

Türkiye'den binlerce öğrenci her sene rüyalar ülkesi Amerika'da Dil Eğitimi almak amacıyla Amerika Dil Okullarını tercih ediyor. Sizde Amerika'da  Dil Eğitimi alacaksanız ilk önce hangi Amerika Dil Okulunun sizin ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Bunun için dil okullarının onaylarına bakabilirsiniz. Bir çok dil okulunun kaliteli eğitim verdiğini sahip oldukları ACCET akreditasyonun öğrenmeniz mümkün. En azından seçtiğiniz okulun bu onaya sahip olması vermiş olduğunuz paranın karşılığını alabileceğinizi gösteriyor.

 

Amerika dil okullarını tercih ederken kayıt olacağınız okulun bir binada eğitim veren özel bir dil kursu mu olacağını yoksa üniversite bünyesinde kampüste eğitim veren bir okulmu olacağını da seçmeniz gerekli. Özel dil okulları genellikle uzun dönem kayıt yapan öğrencilere uzun dönem indirimleri yapabilirken üniversite bünyesinde ki programlar genellikle bu indirimleri uygulamaz ve nispeten daha pahalıdırlar. 

 

Amerika Dil Okullarında verilen eğitim programlarının arasında Genel ve Yoğun İngilizce, TOEFL, GMAT, GRE gibi sınavlara hazırlık, İş İngilizcesi, Mesleki İngilizce gibi programları sayabiliriz. Amerika dil okulları özellikle Genel ve Yoğun İngilizce Programlarında öğrencilere haftada 20, 25, 30 gibi ders alabilme seçenekleri sunmaktadır. Haftada 20 ders eğitimi alan öğrenciler İngilizce'nin Okuma, Konuşma, Gramer, Yazma, Dinleme gibi ana bölümlerini öğrenirler ancak yoğun eğitimi tercih eden öğrenciler genellikle öğleden sonraları sınav hazırlık, ekstra konuşma dersleri, telaffuz dersleri, İş İngilizcesi gibi seçmeli ders alternatiflerinden de ders görebilirler. Programınız ne kadar yoğun olursa dil okulunda eğitim için geçireceğiniz süre artacağından daha hızlı ilerleme gösterebilir ve daha hızlı kur atalayabilirsiniz. Amerika Dil Okullarında genellikle ortalama 6 ile 8 haftada bir kur atlamak mümkündür . Okullarda 7-12 arasında seviye vardır ve dil okuluna gittiğiniz ilk gün okul sizi bir seviye belirleme sınavı uygulayacaktır ve bu sınavın sonucuna bağlı olarak sizi en uygun seviyeye yerleştirecektir.

 

Amerika dil okullarında en çok tercih edilen şehirler arasında New York, Boston, Chicago, Miami, San Diego, Los Angeles gibi büyük şehirleri sayabiliriz ancak unutmamak gerekir ki büyük şehirlerde hem eğitim hem de yaşam maliyetleri oldukça pahalı oalcaktır ancak Kentucky, Texas, Alabama, Ohio, Arkansas, Michigan gibi iç ve ufak eyaletler tercih ederseniz maliyetleri de münimuma indirmek mümkün olacaktır. Buna bağlı olarak Amerika Dil Okullarında bütçenizi de organize edebilirsiniz.

 

Konaklama opsiyonları genellikle Amerika Dİl Okullarında aile yanı, yurt, stüdyo yada apartman dairesi paylaşımı şeklinde olabiliyor. Aile yanı konaklamalarında sadece hahvaltı yada günde iki öğün yemek dahil seçenekleri mümkündür ancak yurtlarda yada diğer alternatiflerde genellikle yemekler ücretlere dahil değildir.

 

Amerika Dil Okullarına kayıt olabilmek için diğer ülkelerden farklı olarak okullara finansal olarak kayıt olduğunuz programın eğitim maliyetini ve yaşam maliyetinizi gösterebileceğiniz miktarda parayı hesapta göstermeniz gerekli. Hesap sizin adınıza yada masrafları ödeyecek olan kişi adına olabiliyor. İngilizce olarak bankalardan alınabilecek banka referans mektubunda gösterilen yatırım cinsi TL üzerinden ise mutlaka o günkü banka kurunda dolar karşılığınında belirtilmesi gerekmektedir. 

 

Yurtdışı eğitim danışmanlığı konusunda Amerika Dil Okullarında tüm sorularınız için Kare Eğitim'e ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz