ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
 

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya Eğitim Danışmanlığı

 

Almanya Devlet Üniversiteleri'nde yıllık eğitim ücretlerinin ortalama €1.000 civarında oluğunu biliyor muydunuz? Üstelik Almanya'da üniversite eğitimi alabilmek için Türkiye'de 12 yıllık bir liseden iyi bir ortalama ile mezun olmak ve Almanya'da okumayı planladığınız bölümü Türkiye'de üniversite sınavında kazanmanız yeterli. Hazırlık yıllarına A1 yani başlagıç seviye Almanca dil bilgisine sahip öğrencileri kabul eden üniversite sayısı da artmaya başladı. Yani hiç Almanca bilmeden de Almanya'ya giderek lisans programını okuyacağınız Almanya Devlet Üniversitesinin hazırlık programından çok uygun maliyetlerle eğitiminize başlayabiliyorsunuz.

Almanya'da bir çok devlet üniversitesinin web sitelerinin dili Almanca yada çok limitli İngilizce sayfalardan oluşuyor. Üniversiteler ile ilişki kurarak sorduğunuz sorulara cevap bulabilmeniz de oldukça zor. Bütün bunlara birde bir çok okulun yabancı öğrenciler için başvuru yolu olarak seçtiği Uni-Assist merkezi sistem başvurularının zorluğu eklenince Almanya'da yurtdışı eğitim konularında bilgi almak ve Almanya'da ki üniversitelere başvuru yapabilmek için Türk öğrencilerin Almanya Eğitim Danışmanlığı yapan firmalara ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. 

 

Almanya Eğitim Danışmanlığı yapan firmaları seçerken oldukça dikkat etmek gerekiyor. Bir çok eğitim danışmanlık firması, Almanya'ya da öğrenci yerleştirmesi ile övünerek öğrencilerin işlemlerini aslında bu konuya çokda hakim olmayan yada konuya hakim olsada buradaki acenta ile oldukça fazla konuda kopukluk yaşayan Almanya'da yaşayan Türklere yaptırıyor. Türkiye'de konumlanan firmalar Almanya'da  onlar adına çalışan kişiler ile para bölüşümü karşılığı iş birliği içinde olduklarından işin hassasiyetini takip etmek de çok mümkün olmuyor. Bu nedenle Almanya Eğitim Danışmanlığı firmalarını seçerken mutlaka konuya hakim olup olmadıklarını, daha önceden giden öğrencilerden referansları olup olmadığınıda kontrol etmeyi ihmal etmeyin.  Almanya'da ki üniversiteleri gidip gezip görmüş, oradaki üniversitelerin çalışan yetkilileri ile yüzyüze görüşerek Türk öğrencilere uygulanan prosedürleri öğrenmiş ve o kişiler ile işlemleri kolaylaştırmak adına tanışıklık sağlamış, sürekli okuyan, araştırmacı ve en iyi hizmeti vermek adına çalışan firmalar her zaman tercih ettikleriniz arasında olmalı.

 

Almanya Eğitim Danışmanlığı hizmeti veren en ideal firma ile çalışmaya karar verdikten sonra işlemlerinizi çok sıkı takip etmenizi öneriyoruz. Almanya'da üniversitlerin istemiş oldukları evraklar oldukça karışık ve kapsamlı olabiliyor. Evraklarınızın bir çoğunun Kaymakamlıktan apostillenmesi gerekiyor. Çalıştığını firmalara evrak tesliminde bulunurken bu tip kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Başvurular yapıldıktan sonrada sık aralıklar ile başvurunuzun durumu ve okullardan gelen cevaplar hakkında acentanızdan mutlaka bilgi taleb edin. Böylece, bu zorlu başvuru süresince sizde olaya dahil olup, acenteniz ile işbirliğinde başvurunuzu takip edebilir ve sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

Almanya üniversite başvuruları genellikle geç yapıldığından ve bir çok devlet üniversitesi yurt imkanı sunmadığından yada yer kalmama sıkıntısında konaklama problemi çıkmaktadır. Almanya Eğitim Danışmanlığı yapan firmanızı da bu konuda mutlaka erkenden uyarın. Size en uygun konaklama opsiyonları hakkında bilgilendirme yapılması çok önemlidir.

 

 

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz