ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
 

AP PROGRAMI

Diger Resimler

Türkiye Advanced Placement (AP) Programı

 

60’dan fazla ülkede uygulanan ve bu ülkelerin üniversiteleri tarafından tanınan AP kredilerini alabileceğiniz ortamı sizlere Türkiye’de online olarak getiriyoruz. Yurtdışında üniversite eğitimi almayı hedefleyen öğrenciler, üniversite seviyesinde dersleri daha lisedeyken alma şansına evinizden online olarak sahip olabileceksiniz. Üstelik aldığınız derslerin kredilerini Standord üniversitesi dahil yüzlerce okulda saydırabileceksiniz.

 

AP Programına katılan öğrencilerin avantajlarından bazıları;

 

· Daha lisedeyken üniversite seviyesinde dersler alarak, alınan kredilerin yurtdışındaki üniversitelerde saydırılması yoluyla üniversiteyi erken bitirme imkanı

· Alınan kredileri yurtdışındaki üniversitelerde saydırma sayesinde eğitim ücretini daha az ödeme imkanı

· Online AP Programında alınan üniversite seviyesinde dersler sayesinde, yurtdışındaki eğitim sisteme erken adaptasyon sağlama olanağı ve dolayısıyla diğer öğrencilere göre daha yüksek başarı gösterme şansı

· Aldığınız uluslararası tanınırlığı olan krediler sayesinde, yurtdışındaki üniversitelere başvurularda diğer adayları arkada bırakacak, kabul edilebilme üstünlüğü

 

Online AP Programında Seçebileceğiniz Derslerden Örnekler;

 

Matematik

Fizik

Kimya

Biyoloji

Psikoloji

Bilgisayar Bilimleri

Coğrafya

Mikroekonomi

Makroekonomi

Dünya tarihi

Sanat Tarihi

Çevre Bilimi

 

AP sınavlarına ne zaman hangi ücretleri ödeyerek girebilirim ?

 

AP sınavları yılda bir defa her zaman Mayıs ayında yapılmaktadır. Mayıs ayında sınava giren öğrenciler sonuçlarını Temmuz ayında öğrenebilirler. Her dersin sınav ücreti $86’dır.

AP sınavlarında başarısız olma durumlarında bir sonraki sene aynı sınavı tekrarlayabilirsiniz. İstediğiniz sırada ve sayıda AP dersini seçebilirsiniz. Sınavlar genellikle 2-3 saat arasında tamamlanmaktadır.

Amerika dışında 60 farklı ülkenin de kabul ettiği AP kredilerini Türkiye’de evinizden alma şanısını tek yetkili merci Güney Eğitim Danışmanlık vesilesiyle yakalayabilirsiniz. AP Programı hakkında tüm detaylar ve merak ettiklerini hakkında KARE Yurtdışı Eğitim ve Güney Eğitim Danışmanlığına dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

KARE Eğitim : 0212 - 252 9073 / 0212 - 252 907

Güney Eğitim Danışmanlığı: 0 232 489 22 25

 

Lise öğrencileri !

Yurtdışı üniversite başvurularınızda fark yaratın!

STANFORD Üniversitesi’nde bile saydırabileceğiniz

AP kredileri ile Üniversiteye bir adım önde başlayın !

 

AP Programına Katılan Öğrenciler için, zorlandıkları derslerde destek hizmetimiz başlamıştır.

 

AP İngilizce, AP Matematik ve daha farklı derslere hazırlık için KARE Eğitim'e danışabilirsiniz. Böylece uluslararası platformda sizi çok farklı yerlere taşıyacak olan AP Diplomasındaki başarınızı garanti altına alabilirsiniz.

 

AP Derslerimiz ve danışmanlığımız konusunda uzman kişiler tarafından verilmektedir. Advanced Placement Hazırlık hakkında tüm sorularınız için aşağıdaki numaralardan KAre Eğitim'e ulaşabilirsiniz.

 

 0 212 252 90 73-74

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz