ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Rusya'da Yaşam

Diger Resimler

Rusya, her yıl milyonlarca turisti çekmeyi başarabilen bir ülkedir.  Bunun nedenleri arasında Rusya’nın çok zengin bir kültürel yapıya sahip olması gösterilebilir. 

Moskova, Rusya’nın en pahalı şehridir.  Bu nedenle öğrenciler için büyük şehirler dışında bulunan okulları tercih etmek maddi açıdan daha uygun olmaktadır.  Rusya’da eğitim alan öğrenciler bulundukları üniversitelerin yurtlarında konaklayabilir ya da ev kiralayabilir. 

Barınma, yeme – içme, ulaşım vb. tüm yaşam masrafları göz önüne alındığında, bir öğrencinin aylık yaşam masrafları bulunduğu şehre göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 300 – 400 USD arasındadır.

Öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de okul dışındaki vakitlerinde çalışıp bütçelerine katkı sağlayıp sağlayamayacaklarıdır.  Öğrencilerin Rusya’da öğrenci vizesi ile çalışması yasal olarak mümkün değildir.  Ancak bu kural zaman zaman uygulanmamakta, öğrenciler kafelerde, restoranlarda iş bulup çalışmaktadır.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz