ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Neden İsviçre

Eğitim ve yaşam standartlarının çok yüksek, suç oranlarının oldukça düşük olduğu, gelişmiş sağlık sistemi ve mükemmel sosyal ve kültürel hayat ile kayak cenneti olarak İsviçre, öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında geliyor.

Özellikle finans, turizm ve otelcilik, ekonomi ve bankacılık sektörlerinin desteği ile bu alanlarda eğitim veren üniversitelerin uluslararası tanınırlılıkları İsviçre’yi tercih etmenin önemli sebeplerinden birisidir.

İsviçre, kozmopolit yapıya sahip olan bir ülke olarak öğrencilere farklı yabancı dillerini geliştirme olanaklarını da sağlamaktadır. Birçok Türk öğrenci İsviçre’de Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerini pratik edebilmekte ve ya bir yandan İngilizce eğitim alırken bir yanda da diğer dilleri öğrenebilmektedir.

Ülkede yaşayan Türk nüfusunun oldukça fazla olması, ve Türkiye’den ulaşımın oldukça kolay olması sebepleri de İsviçre’yi Türk öğrenciler için cazip kılan diğer etmenlerdir.

Dünya sıralamalarında yer alan üniversitelerinde çok yüksek standartlarda eğitim alma şansını yakalayabilmek için tercih edilecek ülkelerin başında geliyor.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz