ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Macaristan'da Yaşam

Macaristan, her yıl binlerce insanı turistik amaçlı çekmeyi başarabilen, köklü bir kültüre sahip Avrupa ülkesidir.  Aynı zamanda pek çok Avrupalı öğrenci, her yıl üniversite eğitimi için Macaristan’ı tercih etmektedir. 

Macaristan’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan ikisi konaklama ve yaşam masrafları ile ilgilidir.  Öğrenciler, okul yurtlarında konaklayabilir.  Genellikle 3 – 4 kişilik olan yurtların aylık ücretleri €70 - €100 civarındadır.  Öğrencilerin Macaristan’da ev kiralaması da mümkündür.  Konaklama, ulaşım, eğlence vb. masraflar toplandığında, Macaristan’da eğitim amaçlı bulunan bir öğrencinin yaşam masrafları aylık ortalama €450 - €500 civarındadır.  Bu, Avrupa’da eğitim almak isteyenler için Macaristan’ın oldukça uygun bir alternatif olduğunu göstermektedir.  Türkiye’de şehir dışında üniversiteyi kazanan bir öğrencinin masrafları bile Macaristan’da yaşam masraflarından daha uygun olmayacaktır.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz