Neden Kanada Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları, özellikle 10-16 yaş grubu öğrencilerin hem İngilizce dilini geliştirebilecekleri hem de aktivite ve geziler ile farklı bir deneyim yaşayarak, değişik kültürlerden arkadaşlar edinebilecekleri programları Türk öğrenciler için sunmaktadır. Kanada Yaz Kampları genellikle minimum 2 maksimum 6 hafta arasında sunulmaktadır ancak yolculuk süresi uzun bir ülke olduğu için genellikle Türk öğrenciler 3 - 4 hafta gibi süreler ile programlara katılmaktadırlar. Dönem olarak genellikle Haziran- Eylül arası uygun tarihler seçilebilir.

Kanada Yaz Okulları, Türkiye’den hem bireysel olarak öğrenciler hem de liselerden gruplar şeklinde giden öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Ülkenin doğal güzellikleri yaz programları için öğrencilerin hem aktivitelerini hem gezilerini renklendiriyor. Kanada Yaz Okullarına giden öğrenciler konaklamalarını Kanada’lı ailelerin yanında veya okul yurtlarında yapabiliyorlar. Kampüs yurtlarında kalan öğrenciler için 24 saat güvenlik ve sürekli bir sağlık ekibine ulaşmak mümkün.

Kanada Yaz Okulları için en çok tercih edilen şehirler genellikle Toronto ve Vancouver'dır. Bu şehirlerde 10 yaş üzerine öğrencilere Kanada Yaz Programları sunan okullar hakkında detaylı bilgiyi Kare Eğitim danışmanlarından alabilirsiniz. Kanada yaz okulları ufak yaş öğrenciler için çok uzak diye düşünmeyin THY Toronto'ya direk uçuyor ve sadece 10 saat. Vancouver yaz okulları  için ise Avrupa'dan tek aktarma ile ulaşmanız mümkün.