Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 37
  [limt] => 
  [kategori_id] => 33
  [ana_kategori] => Kanada’da Eğitim
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Kanada’da Üniversite Eğitimi
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-universite-egitimi/168
  [tiklama] => 0
  [sira] => 3
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
    )

  [icerikler] => Array
    (
      [0] => Icerik_Obje Object
        (
          [id] => 133
          [uniq] => 170
          [limt] => 
          [kategori_id] => 37
          [kategori_adi] => Kanada’da Üniversite Eğitimi
          [durum] => 1
          [anasayfa] => 0
          [tarih] => 14.01.2016
          [saat] => 10:05:33
          [baslik] => Kanada’da Üniversite Eğitimi Hakkında
          [icerik] => Kanada’da da 100’ün üzerinde üniversitede eğitim verilmektedir. Okullar genellikle, Ön Lisans Okulları, Teknik Okullar, Kariyer Okulları, ve Devlet ya da Özel Üniversiteler olarak gruplara ayrılmıştır. Ülkeler arası kıyaslama yapıldığında Kanada Üniversiteleri yabancı öğrenci kabullerinde oldukça yüksek şartlar aramaktadır. Ülke genelinde başvuruları organize eden kurumlar yoktur veya üniversite başvurusu yapabilmek için liseden sonra girilmesi gereken herhangi bir mecburi üniversite giriş sınavı yapılmamaktadır. Kanada’da ki her bölgenin üniversite giriş şartları birbirine göre farklılık gösterir. Üniversiteler öğrenci seçme kriterlerini kendileri belirler. Eğitim kalitesi çok yüksek olduğu için Türk öğrencilerin de Kanada Üniversiteleri tarafından kabul edilebilmeleri sahip oldukları özelliklerin çok iyi olmasından geçer. Eğitim senesi genellikle 4 yıldır fakat bazı uzmanlık gerektiren bölümlerde 5-6 seneye kadar uzayabilir. Eğitim dili İngilizce ve Fransızca olan ya da her iki dili birden uygulayan üniversiteler öğrencilere birçok farklı alan seçme olanağı tanımaktadır. Her iki dilde de yeterliliği olmayan Türk öğrenciler üniversite kampüslerinde önce hazırlık eğitimi alarak eğitimlerine başlayabilirler. Birçok Kanada Üniversitesi yabancı dil yeterliliği olmayan öğrencilere şartlı kabul olanağı tanımaktadır.

Kanada Üniversiteleri tüm dünya listelerinde eğitim standartlarının yüksekliği ve araştırmaya verdikleri önemden dolayı oldukça yüksek sıralamalarda yer almaktadırlar. Kanada'da üniversite eğitimi almak isteyen tüm öğrencilerin Kanada'nın ülke olarak yabancı öğrencilere sağladığı şartları da incelemelerinde fayda var. Kanada'da üniversite eğitimi alacak olan öğrencilerin tüm detayları Kare Eğitim ofislerinden alabileceğini hatırlatırız.

Üniversitelerdeki öğrenci nüfusu okulların büyüklüğüne göre 1000 ila 35.000 arasındadır. Üniversitelerde akademik dönem genellikle Eylül ayında başlar ve Mayıs’a kadar devam eder. Bazı üniversiteler sömestr bazıları ise çeyrek (quarter) sistemi uygulamaktadır.
Üniversitelerin eğitim ücretleri yabancı öğrenciler için yıllık ortalama C$ 12.000- C$ 17.000 arasındadır. Öğrencilerin yılda yaklaşık C$ 1000 kadar da eğitim materyalleri ve kitaplar için bütçe ayırması gerekmektedir.
Kanada, tüm yabancı öğrencilere mezun olduktan sonra ücretli çalışma imkanı sunmaktadır. Montreal, Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde eğitim alan öğrenciler 1 yıl süre ile Kanada'nın diğer tüm şehirlerinde eğitim alan öğrenciler ise 2 yıl süre ile full time çalışma hakkından faydalanabilirler. Kanada hükümeti tarafından sunulan bu çalışma imkanı tüm öğrencilere inanılmaz bir avantaj sağlamaktadır.

Kanada Üniversiteleri hakkında detaylı bilgi için KARE Yurtdışı Eğitim Ofislerine ulaşabilirsiniz. [ozet] => [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-universite-egitimi/kanada-da-universite-egitimi-hakkinda/170 [tiklama] => 923 [keywords] => [description] => [resim] => image569757091be6a.png [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 99 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 133 [resim_title] => kanada-universite-egitimi.png [resim_id] => 43 [tur] => 1 [yol] => image569757091be6a.png ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 33 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Kanada’da Eğitim [uniq] => 156 [seo] => kanada-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 37 [kategori_id] => 33 [kategori_adi] => Kanada’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 168 [seo] => kanada-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-universite-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 132 [uniq] => 169 [limt] => [kategori_id] => 37 [kategori_adi] => Kanada’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 14.01.2016 [saat] => 10:04:53 [baslik] => Kanada Üniversiteleri [icerik] => Türkiye Temsilcisi olduğu üniversiteler ile birlikte Kanada’da ki tüm üniversitelere yerleştirme yapan KARE Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek başvuru koşulları, prosedürler, seçilecek okul ve programlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kanada’da bölgelere göre listelenmiş üniversiteler listesini sitemizde inceleyebilirsiniz.

Alberta Universities - Canada
Athabasca University
University of Alberta
University of Calgary
University of Lethbridge
British Columbia Universities - Canada
Malaspina University College
Okanagan University College
Royal Roads University
Simon Fraser University
Thompson Rivers University
Trinity Western University
University College of the Fraser Valley
University of British Columbia
University of Northern British Columbia
University of Victoria
Manitoba Universities - Canada
Brandon University
University of Manitoba
University of Winnipeg
New Brunswick Universities - Canada
Mount Allison University
St. Thomas University
Universite de Moncton
University of New Brunswick
Newfoundland Universities - Canada
Memorial University of Newfoundland
Nova Scotia Universities - Canada
Acadia University
Dalhousie University
Mount Saint Vincent University
Saint Mary's University
St. Francis Xavier University
Ontario Universities - Canada
Brock University
Carleton University
Lakehead University
Laurentian University
McMaster University
Nipissing University
Queen's University
Redeemer University College
Ryerson University
Saint Paul University
Trent University
University of Guelph
University of Ottawa
University of Sudbury
University of Toronto
University of Waterloo
University of Western Ontario
University of Windsor
Wilfrid Laurier University
York University
Quebec Universities - Canada
Bishop's University
Concordia University
Ecole Polytechnique de Montreal
McGill University
Universite de Montreal
Universite de Sherbrooke
Universite du Quebec
Universite Laval
Saskatchewan Universities - Canada
University of Regina
University of Saskatchewan [ozet] => [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-universite-egitimi/kanada-universiteleri/169 [tiklama] => 799 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 33 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Kanada’da Eğitim [uniq] => 156 [seo] => kanada-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 37 [kategori_id] => 33 [kategori_adi] => Kanada’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 168 [seo] => kanada-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-universite-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 33 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Kanada’da Eğitim [uniq] => 156 [seo] => kanada-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 37 [kategori_id] => 33 [kategori_adi] => Kanada’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 168 [seo] => kanada-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/kanada-da-universite-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 168 )
Kanada’da Üniversite Eğitimi | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları