Kanada Hakkında

Kanada, Kuzey Amerika kıtasında 3 bölge ve 10 farklı eyaletten oluşan bir ülkedir. Kanada’nın başkenti Ottawa’dır ancak bu şehir ile birlikte, Toronto, Vancouver ve Montreal gibi büyük şehirler de ülkenin en popüler şehirleri arasında yer alır. Yüzölçümü olarak dünyanın ikinci büyük ülkesi olan Kanada’nın nüfusu 34 milyon civarındadır. Kanada, dünya üzerinde hem İngilizceyi hem de Fransıza’yı ana dil olarak kullanan tek ülkedir. Bu avantajı sayesinde tüm Türk öğrencilere hem İngilizce’yi hem de Fransızca’yı konuşulduğu ülkede öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Kanada deyince ilk akla gelen soğuk ve kar olmasına rağmen bu kadar büyük bir yüzölçümüne sahip olan ülkede yer yer ılıman iklimle karşılaşmak da mümkün olmaktadır. Kanada’da, özellikle nüfusun yoğunlaştığı ve Amerika’ya sınır olan kesimlerde 4 mevsimi de yaşamak mümkündür. Yaz dönemlerde gündüz sıcaklıkları 35 dereceye kadar yükselebilirken, kış dönemlerinde de -25 dereceye kadar inebiliyor.

Ülkede para birimi olarak Kanada Doları kullanılmaktadır ve 1 Kanada doları parite olarak Amerikan dolarına oldukça yakındır. Türkiye ile Kanada arasındaki saat farkı bölgeye göre değişmekle birlikte 7-10 arasındadır. Türk Hava Yolları’nın Toronto şehrine direk uçuşu mevcuttur.