İsviçre’de Master Eğitimi Hakkında

İsviçre’de kantonlara göre kendi dillerinde eğitim alınabilecek Yüksek Lisans Programları olduğu gibi aynı zamanda bazı üniversitelerde İngilizce dilinde de programlar verilmektedir.  Yüksek Lisans Eğitimi için öğrencilerin genellikle çok iyi not ortalamasına, dil yeterliliğine ve bazı bölümler için iş tecrübesine ihtiyaçları olacaktır.

İsviçre Devlet Üniversitelerinde Yüksek Lisans yapabilmenin maliyeti İngilizce olmayan programlar için oldukça uygundur. Yıllık eğitim ücretleri ortalama €1,000 civarındadır. Ancak belirli alanlarda Master programlarına yerleşmek için öğrencilerin akademik performanslarının çok iyi olması gereklidir.

Master Programları genellikle 2 yıl sürer. İngilizce olarak sunulan MBA veya benzeri master programlarının ücretleri yüksektir. Bu programlar için dil yeterliliğinin yanı sıra GMAT gibi sınavlara girilmesi de istenebilir.

Özel Üniversitelerde verilen İngilizce master eğitimlerinin ücretleri yüksektir. Bu nedenle sizin için en uygun program ve okul seçiminde KARE Eğitim Danışmanlarına danışmayı unutmayınız.