ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

İsveçte Yaşam

Diger Resimler

İsveç’de her yıl 30.000’e yakın uluslararası öğrenci eğitim amacıyla bulunmaktadır.  Uluslararası öğrenci sayısının ülkede fazla olması, renkli bir sosyal yaşamı da beraberinde getirmektedir. 

Öğrencilerin en çok merak ettigi yaşam masraflarına birkaç örnek vermek gerekirse; Yaklaşık olarak; bir akşam yemeği €10 - €15, aylık internet/telefon masrafları €30, aylık konaklama €320 civarındadır. Öğrenciler okul yurtlarında konakladığı takdirde aylık konaklama maliyetleri biraz daha uygun olabilir. Aynı zamanda öğrenciler okullarına yakın çevrelerde ev ve oda kiralayabilirler.  Bir öğrencinin konaklama ve yaşam masrafları aylık ortalama €750 olacaktır. Buna göre İsveç, yaşam masrafları açısından Avrupa’nın diğer büyük ülkeleri ile paralel bir noktadadır. Öğrenciler, öğrenci kimliklerini gösterdikleri takdirde pek çok indirimden de yararlanabilir.

İsveç iklimi soğuk olan bir ülkedir.  Ancak ülkede uluslararası öğrencilerin bulunması özellikle üniversite çevrelerinde yoğun, sıcak bir sosyal hayatı beraberinde getirmektedir.

Öğrencilerin çok merak ettikleri diğer bir konu da çalışma izinleridir.  İsveç’te öğrenci vizesi ile bulunanların, yasal olarak çalışma hakkı vardır.  Öğrenciler okullarından arda kalan vakitlerinde yasal sınırlar çerçevesinde çalışarak bütçelerine katkı sağlayabilirler.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz