ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

İspanya Vizesi

İspanya, Avrupa Birliği üyesi bir ülke olması nedeniyle  İspanya’da eğitim alacak öğrenciler, Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı değil ise, kendi ülkelerinde, ilgili Konsolosluk ve Elçiliklerden gerekli vize türüne başvurmalıdır.

Türk öğrenciler gerekli işlemleri İspanya Konsolosluğu üzerinden yapabilirler. Bunun için öğrencilerin bir üniversiteden kabul almış olması ve kayıt yaptırması şarttır.  Aynı zamanda vizeye başvuran kişinin İspanya’da bulunduğu süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak finansal güce sahip olduğunu kanıtlaması gerekir.  Bu finansal belgelerin öğrencinin İspanya’daki eğitimi bitince ülkesine dönüş yapacağını gösterir nitelikte olması gerekmektedir.  İspanya öğrenci vizesine başvuru sırasında kişilerden sabıka kaydı ve sağlık raporu istenmektedir. 

Öğrenci İspanya’ya altı aydan uzun süreli gidiyorsa ülkeye giriş yaptıktan sonra bir ay içerisinde ilgili kurumdan yabancı öğrenci oturum kartı çıkartması gerekir.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz