ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

İngiltere Hakkında

Diger Resimler

Avrupa Birliği'nin kurucu üyelerinden olan İngiltere, sadece Batı Avrupa'nın değil, Avrupa'nın genelinin hatta Dünya'nın en güçlü devletlerinden biridir.  Dört ülkeden oluşan bir devlet olan İngiltere'nin nüfusu 60,967.000'dir.

 

Ülke, Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen para birimi olarak Euro'ya geçmemiştir. Dünyanın dört bir yanından hava ulaşımının mümkün olduğu İngiltere ile Türkiye arası uçuş süresi yaklaşık olarak 3,5 saattir. 1 GBP ise 2.3 TL'dir.  Konuşulan resmi diller İngilizce ve Galce'dir.  Dünya metropolleri arasında gösterilen başkent Londra'da ise 8,566.000 kişi yaşamaktadır.  Özellikle Londra'da Türk nüfusu yoğundur.

 

İngiliz ekonomisine, ülkeye eğitim için gelenlerin katıkısı büyüktür.  Ayrıca İngiltere, her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Uluslararası pek çok etkinlik, festival, sanat olayı ve sportif faaliyetler için İngiltere gözde ülkelerden biridir.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz