ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

İngiltere'de Lise Eğitimi

Diger Resimler

Her geçen yıl artan bir şekilde aileler, çocuklarının yurtdışı eğitim tecrübesini daha erken yaşlarda yaşamasını istemektedir.  Bu nedenle çocuklarını lise eğitimi için İngiltere’ye gönderen aileler vardır.

 

Bir öğrencinin lise eğitimini İngiltere’de almış olmasının avantajlarından biri de, İngiltere’de lise eğitiminin uluslararası öğrencilere Cambridge ve Oxford Üniversiteleri’nde okuma şansını yaratmasıdır.

 

Öğrencilerin İngiltere’de lise eğitimi alabilmeleri için iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.  Ayrıca okullara kabul aşamasında öğrencilerin daha önce okullarında almış oldukları notlar dikkate alınır.  Öğrenciler, üniversitede hangi alanda eğitim almak istiyorlarsa, lise eğitimleri boyunca o alana yönelik dersler seçerler.

 

Öğrenciler on sekiz yaş altı olduğu için güvenlik okullarda çok dikkat edilen konulardan biridir.  Uluslararası öğrencilerin de lise eğitimi aldığı kolejlerde konaklama kampüs içerisinde ya da okula çok yakında bulunan yurtlarda olur.

 

Ücretler, okula bağlı olarak değişmektedir.  Konaklama dahil yıllık ücretler £20,000 - £25,000 arasında değişmektedir.

 

KARE Yurtdışı Eğitim, İngiltere’de lise eğitimi almak isteyen öğrencilere ve velilere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz