ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Hollanda Vizesi

Hollanda, Avrupa Birliği üyesi bir ülke olması nedeniyle Hollanda’da eğitim alacak öğrenciler, Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı değil ise ya da USA, İsviçre, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Japonya, Güney Kore vatandaşlıkları yoksa oturma izni başvurusu yapmak zorundadır.  Hollanda’da öğrenci olarak en fazla 3 ay bulunacak olan adayların ‘Short Stay Visa’ya başvurması gerekmektedir.  3 aydan daha uzun eğitim amacıyla Hollanda’da bulunacak öğrencilerin ise ‘Provosional Residence Permit’a başvurması gerekmektedir. Öğrenci Hollanda’ya giriş yaptıktan sonra 5 gün içeridinde kayıtlı olduğu okul / üniversite tarafından öğrenci adına ilgili makamlara başvurulur ve ‘residence permit’ alınır.  Öğrenci oturma iznine başvurduğunda genellikle 1 yıllık oturma izni verilir.  Bu nedenle öğrencinin her yıl oturma iznine başvurması gerekmektedir. 

Oturma iznine başvuracak öğrencilerin hazırlaması gereken belgeler arasında şunlar bulunur: Pasaport, fotoğraf, Hollanda’da bir üniversiteye kayıt olduğunuzu gösterir kabul mektubu, sağlık raporu.

Türkiye’de bulunan Hollanda Elçiliği ve Konsolosluğu, öğrencileri direk muhattap kabul etmemektedir.  Hollanda vize işlemleri Konsolosluk’un yetkili kıldığı IDATA firması aracılığıyla yapılmaktadır. IDATA ofisleri İstanbul ve Ankara’da hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz