Fransa Vizesi

3 aydan fazla süre ile akademik bir eğitim almak üzere Fransa’ya gidecek olan öğrencilerin “Öğrenci” vizesine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru için gerekli olan standart evrakların listesine KARE Eğitim’den ulaşabilirsiniz. Öğrenci adaylarının Fransa öğrenci vizesine başvurabilmesi için, bir üniversiteden kabul almış olması ve ön kayıt yaptırması şarttır.  Vize başvurusu yapan öğrenci herhangi bir kurumdan burs almış değilse, Fransa’da bulunduğu sürede eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunu ispatlaması gerekir.  Bunun için Fransa'da bulunan bir banka hesabında öğrencinin eğitim alacağı her ay için aylık minimum €430’luk bir meblağ bulunması gerekmektedir.

Hazırlanan evraklar ile ilk başvuru evrak incelenmesi için Campus France kurumuna yapılmalıdır. Dosya onaylandıktan sonra başvuru konsolosluğuna devredilecektir.

Fransa’ya 3-6 ay arası bir programa katılmak için gitmek isteyen öğrenciler  geçici öğrenci vizesine başvurmalıdırlar.

Öğrenci vizesini alan adaylar Fransa’ya girişlerini takib eden 2 ay içerisinde “Student Residence Permit” adı altında oturum izinlerini almak zorundadırlar.

Türkiye’den başvuru yapacak öğrenci adayları Ankara’da bulunan Elçilik ve İstanbul’da bulunan Konsolosluk’dan vize başvurularını yapabilmektedir.

KARE Yurtdışı Eğitim, öğrencilerine vize konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.