ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Finlandiya Vizesi

Finlandiya’da 3  ayın üzerinde eğitim alacak olan öğrencilerin Türkiye’de ki Finlandiya Konsolosluğu’nda Oturma İzni Başvurusu yapmaları gerekmektedir. Oturma izni başvurusu yaparak bu izni alan öğrenciler Finlandiya içinde bu süre zarfına yaşayabilir ve rahatça dolaşım hakkında sahip olabilir ve diledikleri kadar ülkeye giriş çıkış yapabilirler. Oturum izni olan bir öğrencinin başka bir vize başvurusu  yapmasına gerek yoktur. Oturum izni başvurusu yapabilmek için konsolosluğa şahsen başvuru yapmak gereklidir. Büyükelçilik oturum izni başvurularını Türkiye’de kabul eder ancak değerlendirmeyi burada yapmaz tüm evraklar Finlandiya’ya gönderilir. Cevabın gelme sürece 8 -12 haftayı bulabilir be nedenle üniversite eğitimi alacak olan öğrencilerin başvurularını bekletmeten bir an evvel yapmaları tavsiye edilir. Oturum izni başvurularında öğrenciler hazırlayacakları standart evrakların yanısıra okuldan gelen kabul kağıdını da ibraz etmek zorundadırlar. Başvuru için kabul kağıdının orjinali beklemenize gerek kalmadan fax kopa ile müracaatta bulunabilirsiniz.

Hazırlanacak evrakların tümü İngilizceye çevrilmelidir. Finlandiya’dan vize alabilmek için ülkede geçerli sağlık sigortası yaptırmanız gerektiğini de unutmayınız.

Gerekli evraklar ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi için KARE Eğitim Uzman Danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz