ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Estonya'da Yaşam

Diger Resimler

Estonya, küçük ve nüfusu az bir ülke olmasına rağmen, bu ülkede öğrenciler için sosyal hayatın oldukça hareketli ve renkli olduğunu söylemek mümkündür.  Özellikle kış aylarının çok soğuk olması Estonlar ve ülkede yaşayan yabancılar için, eve kapanma sebebi değil, tam tersi doğayla buluşma fırsatıdır. 

Aynı zamanda Estonya festivalleri, konserleri ile meşhur bir ülkedir. Üniversite çevrelerinde düzenlenen partiler ise hem yerli hem de uluslararası öğrenciler arasında oldukça popülerdir.

Estonya’ya eğitim için gelenler, okul yurtlarında ya da şehir merkezlerinde tuttukları dairelerde konaklayabilirler.  Estonya’da konaklama ve yaşam maliyetlerinin, diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun olduğunu söylemek mümkündür.  Bunu sayılarla ifade etmek gerekirse; bir öğrenci Estonya’da aylık €400 harcayarak yaşamını sürdürebilir.  Estonya’da öğrencilerin, gerekli izinleri aldıktan sonra yasal olarak çalışma izinleri vardır.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz