ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Çin'de Yaşam

Diger Resimler

Çin yönetim açısından eyaletlere bölünmüş bir devlettir.  Aynı zamanda Çin’de azınlık etnik grupların toplu yaşadığı özerk bölgeler de bulunmaktadır.  Bu nedenle Çin’in her noktasında aynı kültürü görmeniz mümkün değildir.

Çin, geniş bir yüzölçümüne sahiptir.  Bu yüzölçümü üstünde zengin bir kültür varlığını sürdürmektedir.  Bu nedenle her yıl pek çok insan turistik amaçlı Çin’e gider.  Ancak bu zengin kültür zaman zaman başka ülkelerden eğitim amaçlı Çin’e gidenlere farklı gelebilmektedir.  Örneğin Çin mutfağı Türk mutfağından oldukça farklıdır. Zaman içerisinde ise Türk öğrencilerin Çinli’lerin yaşam tarzına, yemeklerine, adetlerine alıştığı görülmektedir.  Çin’e gidecek olan öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan ikisi ise konaklama ve yaşam masrafları üzerinedir.  Ülkelerinden oldukça uzakta bir yerde yaşayacak olan öğrenciler, karşılarına çıkabilecek masrafları bilmeli ve ona göre planlarını yapmalıdır.  Çin’de Pekin ve Şangay gibi büyük şehirler oldukça pahalıdır.  Büyük ve gelişmiş şehirlerden uzaklaştıkça yaşam maliyetleri düşer. 

Çin’e eğitim amaçlı giden öğrenciler eğitim aldıkları okulların yurtlarında ya da kiraladıkları dairelerde konaklayabilirler.  Konaklama ücretleri seçilen konaklamaya bağlı olarak değişmektedir. Örneğin Çin’de merkezde olmayan bir üniversitede bir akademik yıl boyunca 750 USD’e konaklamak mümkün olabilmektedir.  Ancak bölgeye ve okula bağlı olarak ücretler yükselir.  Çin’in ülkemize yakın bir ülke olmamasından dolayı ulaşım maliyetleri de merak edilen bir konudur. Türk Hava Yolları ile Pekin ve Şangay’a gidiş dönüş direk uçuş ücretleri 1,200 TL ile 1,500 TL arasında değişir.  Ek olarak öğrencilerin yılda bir sağlık kontrolü, oturma izni, sağlık sigortası için ödemeler yapması gerekecektir.

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz