ÜLKE BİLGİLERİ
Yurtdışı Eğitim alacağınız ülke hakkında bilgi almak için ülke seçiniz.
seçimini yap
BÜTÇENE UYGUN DİL OKULUNU BUL
okul bulma sihirbazı
 
#1 Almanca Çince Fransızca İngilizce
#2  
#3  
#4 Genel Dil Eğitimi Yoğunlaştırılmış Bire Bir Dil Eğitimi Üniversiteye Hazırlık Executive Dil Eğitimi TOEFL/TOEIC/IELTS Hazırlık
#5  
#6 Ücret
2013 yaz okulu
University of Winnipeg Kanada

Reklam

 

Belçika'da Üniversite Eğitimi

 

Belçika Üniversiteleri’nde yürütülen lisans programları üçe ayrılmaktadır.  Bunlar Professional Bachelor, Advanced Bachelor ve Academic Bachelor Programları’dır.

Professional BachelorSağlık, Medya, Ticaret, Bilişim, Eğitim, Tarım gibi dallarda eğitim veren, 60 kredilik programlardır. Uygulamalı eğitimin iş tecrübesiyle birleştirilerek verildiği bu programlar sadece University College’lar tarafından sunulmaktadır. Üniversite eğitimlerine master düzeyinde devam etmek isteyenler ise Academic Bachelor programlarına katılmak zorundadırlar.  Bu programlar sadece üniversite bünyesinde verilir.  Belçika Üniversiteleri’nde lisans programlarının eğitim dili ağırlıklı olarak Fransızca’dır. Aynı zamanda eğitim dili İngilizce olan programlar da mevcuttur.  Öğrencilerin bu programlara başvurabilmesi için TOEFL’dan 87 – 109, IELTS’den en az 6.0 alacak derecede İngilizce biliyor olması gerekmektedir.  Belçika’da üniversite eğitim ücretleri ise tercih edilen üniversiteye ve programa bağlı olarak yıllık €500 ile €7,000 arasında değişmektedir.  Eğitim süresi üç yıldır.

Kare Yurtdışı Eğitim, öğrencilerine Belçika’da Üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Detaylı bilgi için, bilgi istek formunu doldurunuz