Amerika Dil Okulları Hakkında

Amerika dil okulları Türk öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.  İster öğrenci, ister yetişkin, ister iş hayatından gelen profesyoneller olsun İngilizce dilini geliştirmeyi planlayan herkese uygun dil okulu programları bulmak mümkün Amerika’da. Amerika dil okullarının hemen hemen birçok büyük şehirde şubeleri bulunmaktadır. Özellikle tercih edilen şehirler arasında, New York, Boston, Los Angeles, San Diego, San Francisco, Chicago, Miami yer almaktadır. Bu şehirlerin haricinde farklı eyaletlerde hem şehir merkezlerinde hem de üniversite kampüslerinin bünyesinde dil eğitimi alabilmek te elbette mümkün. Öğrenciler şehir merkezinde konumlanmış tüm bankalar, restaurantlar sinemalar gibi olanaklara kolayca ulaşılabilecek merkezi bir binada ya da bir üniversite ya da college kampüsünde kalabalık bir öğrenci grubunun içinde tüm üniversite tesislerini kullanarak eğitim alma seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Amerika dil kursları eğitim programlarının sürelerini genellikle minimum 2 hafta ile ilk etapta maksimum 1 yıl olarak belirleyebilirler. Amerika’da öğrenci vizesi ile bulunan öğrenciler dil eğitimi programlarını ülke içinde de uzatabilmektedirler. Amerika dil okullarında bir çok farklı dil eğitimi programı sunulmaktadır. Bunların arasında Genel-Yoğun İngilizce, Sınav Hazırlık Programları ( TOEFL, SAT, GMAT, GRE), İş İngilizcesi, Profesyoneller için programlar, Mesleki İngilizce programları sayılabilir. Eğitim kalitesi kanıtlanmış, yüksek kalitede eğitim veren dil okullarında eğitim ücretleri hemen hemen birbirine yakındır ancak bazı büyük okullarda nazaran maliyeti biraz daha uygun okullarda eğitim almak mümkündür.

Amerika dil okullarında sizde, en çok tercih edilen New York Dil Okulları, Chicago Dil Okulları, Boston Dil Okulları, Miami Dil Okulları, San Francisco dil okulları, Los Angeles dil okullarını  incelemeyi unutmayın. Amerikada dil eğitimi alabilmek hayal değil. Amerika'da oldukça uygun maliyetli dil okulları ve dil eğitimi programları sizleri bekliyor.

Amerika dil okullarında, Amerika'da dil eğitimi almak isterseniz; sizin için en uygun eyalet, şehir, okul ve programların belirlenmesi, tüm okul, konaklama, uçak, karşılama ve vize organizasyonlarınızın nasıl yapılacağı konusunda KARE Eğitim Danışmanlarından destek alabilirsiniz.