Icerik_Kategori_Obje Object
(
  [id] => 19
  [limt] => 
  [kategori_id] => 15
  [ana_kategori] => Amerika’da Eğitim
  [durum] => 1
  [kategori_adi] => Amerika’da Üniversite Eğitimi
  [icerik] => 
  [resim] => 
  [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-universite-egitimi/87
  [tiklama] => 0
  [sira] => 3
  [keywords] => 
  [description] => 
  [alt] => Array
    (
    )

  [icerikler] => Array
    (
      [0] => Icerik_Obje Object
        (
          [id] => 62
          [uniq] => 77
          [limt] => 
          [kategori_id] => 19
          [kategori_adi] => Amerika’da Üniversite Eğitimi
          [durum] => 1
          [anasayfa] => 0
          [tarih] => 07.01.2016
          [saat] => 10:25:43
          [baslik] => Amerika'da üniversite eğitimi
          [icerik] =>  Amerika Türk öğrencilerin lisans eğitimi almak için tercih ettiği ülkeler arasında oldukça yüksek sıralarda yer alıyor. Birkaç yüz öğrencisi olan küçük College’lardan on binlerce öğrencisi olan devlet tarafından desteklenen devlet ya da özel üniversitelere sayısız okul seçeneği arasında istediğini bulmamak mümkün değil. Amerika’da ki yüksek öğrenim kurumları aşağıda şekilde kategorize edilmiştir.

State Colleges or Universities: Tamamen devlet tarafından finanse edilen okullar

Private Colleges or Universities:Devlet Üniversitelerine göre daha küçük ölçekli, eğitim ücreti olarak daha pahalı özel eğitim kurumları

Professional Schools:Sanat, Müzik, İşletme, Mühendislik gibi belirli alanlar üzerinde uzmanlaşmış eğitim seçenekleri sunan okullar

Institutes of Technology: Minimum 4 yıllık eğitim süresince bilim ve teknoloji üzerine eğitim veren okullar

Güncel verilere göre 6.479 kadar yüksek öğrenim kurumu bulunan Amerika’da Lisans Eğitimi almak hiç de zor değil. Türk öğrencilerin Amerika’da Üniversite Eğitimi alabilmeleri için ÖSS sınavına girmelerine gerek yok. Amerika’da 12 yıllık lise eğitiminin ardından tüm Amerikalı öğrencilerin girmeleri gereken SAT sınavı Türk öğrencilerden çoğunlukla istenmiyor. SAT sınavına girmesi gereken öğrenciler sadece sıralamalara girmiş çok iyi top okulları hedefleyen öğrenciler yada yüksek başarı yada spor ile alakalı yeteneklerini kullanarak Amerika’da ki herhangi bir okuldan burs almak isteyen öğrencilerdir. Bu amaçlar dışında herhangi bir üniversiteye yerleşmek için öğrencilerin SAT sınavına girmesine gerek yoktur. Öğrenciler, Hazırlık okumadan direk 1. sınıftan eğitime başlamak isterlerse TOEFL yada IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlardan yeterli puanları almaları gerekmektedir. İstenen TOEFL puanları okuldan okula değişmektedir. İngilizce seviyesi bu sınavlardan yeterli puanı almaya yetmeyecek olan öğrencilerde Amerika’da Hazırlık Eğitimi veren üniversitelere başvuru yaparak Hazırlık yılından okumaya başlayabilirler. Amerika’da üniversiteler akademik dönemlerini iki farklı şekilde düzenleyebilirler. Bunlardan birincisi quarter sistemi denilen ve seneyi 4 eşit parçaya bölen sistemdir ve sistemde öğrenciler programlarına senede 4 farklı tarihte başlayabilirler buda eğitime başlangıç tarihlerinde oldukça büyük bir esneklik sağlar. Diğeri ise bir akademik yılı 2 eşit parçaya bölen sömestr sistemidir. Genellikle quarter sisteminin tarihleri, Eylül, Ocak, Nisan, Haziran olabilirken, semester sisteminin tarihleri ise Ağustos ve Ocak olacaktır. Birçok okulda Mayıs veya Haziran aylarında başlayan yaz dönemleri de vardır ancak okula yeni başlayacak olan öğrencilerin yaz dönemini tercih etmeleri pek tavsiye edilmez çünkü Amerika’lı öğrencilerin büyük bir çoğunluğu tatilde olacağından kampüs de boş olacaktır.

Amerika'da üniversite eğitimi alabilmek ve başarılı olabilmek için biraz da sistem ve sınıf geçme konusunda bilgiye sahip olmak gerekir. Amerika Üniversite eğitim sitemi hakkında bilmek istediğiniz herşeyi Kare Eğitim danışmanlarından edinebilirsiniz.

Amerika’da üniversite dersleri  “units” veya “credits” olarak değerlendirilebilir. Amerika’da Lisans Diplomasına sahip olmak için gerekli olan toplam kredi sayısı okuldan okula ve bölümden bölüme değişmekle birlikte ortalama 120 civarındadır ve öğrenciler ortalama bir semesterde 15 kredi almaktadır. Unutmamak gerekir ki yabancı öğrencilerin vize statülerini koruyabilmek için bir sömestrde mimimum 12 kredilik ders almaları mecburidir.

Amerika’da bulunan sıralaması çok yüksek elit üniversiteler grubu “Ivy League” olarak adlandırılır. En yüksek akademik standarda sahip olan üniversiteler olarak bilinen bu okullar arasında Harvard, Yale, Columbia, Princeton, Stanford, Cornell sayılabilir.

Eğitim ücretleri devlet üniversitelerinde $10.000 – $25.000 arasında olabilirken özel üniversitelerde ise $20.000 ile $40.000 arasında değişebilmektedir.

Amerikan kanunları gereği Amerika’da minimum 9 ay akademik eğitim tamamlayan öğrenciler mezun olduktan sonra başlamak üzere toplam 1 yıl süre ile ülkede kalıp iş buldukları takdirde full- time ücretli çalışma hakkına da sahip olurlar. Optional Practical Training (OPT) olarak adlandırılan bu hakkı kullanmak öğrencinin insiyatifine kalmıştır. OPT imkanlarından yararlanan öğrenciler Amerika’daki saygın üniversitelerden sahip oldukları üniversite diplomasının üzerine bir de bir yıllık iş tecrübesi eklemiş olurlar ki buda onlara kariyer hayatlarında inanılmaz bir fark yaratmış olacaktır.

Amerikan Üniversitelerine erken başvuuru oldukça önemlidir. Ivy League okullarda başvuru koşulları farklılık göstermektedir.  Üniversitelerin kabul ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi edinmek için KARE Yurtdışı Eğitim danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

[ozet] => [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-universite-egitimi/amerika-da-universite-egitimi/77 [tiklama] => 1283 [keywords] => [description] => [resim] => image564c3c2f229a3.jpg [resim_tur] => 1 [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 65 [sira] => 0 [referans] => icerik [referans_id] => 62 [resim_title] => home1.jpg [resim_id] => 4 [tur] => 1 [yol] => image564c3c2f229a3.jpg ) ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 15 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Amerika’da Eğitim [uniq] => 67 [seo] => amerika-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 19 [kategori_id] => 15 [kategori_adi] => Amerika’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 87 [seo] => amerika-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-universite-egitimi ) ) ) [1] => Icerik_Obje Object ( [id] => 61 [uniq] => 76 [limt] => [kategori_id] => 19 [kategori_adi] => Amerika’da Üniversite Eğitimi [durum] => 1 [anasayfa] => 0 [tarih] => 07.01.2016 [saat] => 10:23:05 [baslik] => Amerika Üniversiteleri Listesi [icerik] => Amerika’da sizlere yol gösterebilmesi için farklı eyaletlerden üniversite örneklerini aşağıda liste olarak veriyoruz. Listelerde belirtilen üniversite seçenekleri öğrencilerin en çok tercih ettiği eyalet ve okullar göz önüna alınarak hazırlanmıştır. Hangi üniversite sizin için en uygunu, farklı eyaletlerdeki farklı üniversite seçenekleri, üniversite sıralamaları gibi konularda detaylı bilgi için KARE Eğitim Danışmanlarını aramayı unutmayınız. KARE Yurtdışı Eğitim Amerika’da ki tüm üniversiteler için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alabama

Alabama State University
Auburn University
Troy University
University of Mobile
University of North Alabama
University of South Alabama
University of West Alabama

Arizona

Arizona State University
Embry-Riddle Aeronautical University
Grand Canyon University
Midwestern University-Glendale campus
Northcentral University
University of Arizona
University of Phoenix

Arkansas

Arkansas State University
Arkansas Tech University
Southern Arkansas University
University of Central Arkansas

California

California Institute of Technology
California State University System
- Chico
- Dominguez Hills
- East Bay
- Fresno
- Fullerton
- Long Beach
- Los Angeles
- Northridge
- Sacramento
- San Bernardino
- San Diego State University
- San Francisco State University

Golden Gate University
Pepperdine University
Stanford University

University of California System
- Berkeley
- Davis
- Irvine
- Los Angeles
- Riverside
- San Diego
- San Francisco
- Santa Barbara
- Santa Cruz

University of Northern California
University of San Diego
University of San Francisco
University of Southern California

Colorado

Colorado State University
Colorado State University–Pueblo
Colorado Technical University

University of Colorado System
- Boulder
- Colorado Springs
- Denver

University of Denver
University of Northern Colorado

Connecticut
Central Connecticut State University
Eastern Connecticut State University
Fairfield University
University of Connecticut
University of Hartford
University of New Haven
Yale University

Delaware
Delaware State University
University of Delaware
Wilmington University

District of Columbia
George Washington University
Georgetown University
Howard University

Florida

Barry University
Embry-Riddle Aeronautical University
Florida Institute of Technology
Florida Southern College
Southeastern University

State University System of Florida
- Florida Agricultural & Mechanical University
- Florida Atlantic University
- Florida Gulf Coast University
- Florida International University
- Florida State University
- New College of Florida
- University of Central Florida
- University of Florida
- University of North Florida
- University of South Florida
- University of West Florida

Stetson University
University of Miami
University of South Florida–Saint Petersburg
University of Tampa

Georgia

Clark Atlanta University
Mercer University
Columbus State University
Georgia Institute of Technology
Georgia Southern University
Georgia Southwestern State University
Georgia State University

Illinois

Chicago State University
DePaul University
Eastern Illinois University
Illinois State University
Northern Illinois University
Northwestern University

Southern Illinois University System
- Carbondale
- Edwardsville

University of Chicago

University of Illinois System
- Chicago
- Springfield
- Urbana-Champaign

Massachusetts

Boston University
Clark University
Harvard University
Northeastern University
Suffolk University
Tufts University
University of Massachusetts System
- Amherst
- Boston
- Dartmouth
- Lowell
- Medical School at Worcester

Michigan

Central Michigan University
Eastern Michigan University
Ferris State University
Grand Valley State University
Michigan State University
Michigan Technological University

New Jersey

Montclair State University
New Jersey City University
New Jersey Institute of Technology
Princeton University
Rider University

Rutgers, the State University of New Jersey
- Camden
- New Brunswick
- Newark

Seton Hall University

New York

Adelphi University
Alfred University
City University of New York System
Columbia University
Cornell University
Fordham University
Hamilton College
Hofstra University
Long Island University
Manhattan College
Manhattanville College
New York Institute of Technology
New York University
Pace University
Polytechnic University of New York
Pratt Institute
Rensselaer Polytechnic Institute
Rochester Institute of Technology
State University of New York System

Pennsylvania

Carnegie Mellon University
Drexel University
LaSalle University
Philadelphia University
Point Park University
Temple University
Widener University

[ozet] => [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-universite-egitimi/amerika-universiteleri-listesi/76 [tiklama] => 621 [keywords] => [description] => [resim] => [resim_tur] => [koordinat] => [baslangic_tarihi] => [bitis_tarihi] => [bagli_kategori] => 0 [dropbox] => [ozellik1] => 0 [poplink] => [poplink_pencere] => 1 [saritv_link] => [bayi_il] => 0 [bayi_ilce] => [bayi_adres] => [bayi_yetkili] => [bayi_tel] => [bayi_email] => [kabul_okul] => [diller] => Array ( ) [resimler] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 15 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Amerika’da Eğitim [uniq] => 67 [seo] => amerika-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 19 [kategori_id] => 15 [kategori_adi] => Amerika’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 87 [seo] => amerika-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-universite-egitimi ) ) ) ) [iceriklercount] => 2 [kilit] => 0 [diller] => Array ( ) [pathway] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 15 [kategori_id] => 0 [kategori_adi] => Amerika’da Eğitim [uniq] => 67 [seo] => amerika-da-egitim [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-egitim ) [1] => stdClass Object ( [id] => 19 [kategori_id] => 15 [kategori_adi] => Amerika’da Üniversite Eğitimi [uniq] => 87 [seo] => amerika-da-universite-egitimi [link] => http://kareegitim.com/amerika-da-universite-egitimi ) ) [resimler] => Array ( ) [uniq] => 87 )
Amerika’da Üniversite Eğitimi | Yurtdışı Eğitim - Yurtdışında Eğitim | Kare Eğitim | Amerika dilokulları, İngiltere dil okulları