Amerika'da Lise Eğitimi Hakkında

Amerika’da yabancı öğrenci kabul eden liselerde 9-12. Sınıfları tamamlamak mümkündür. Birçok liseye girebilmek için öğrencilerin Türkiye’de en son devam ettikleri okuldaki başarılarına ve İngilizce dil seviyelerine bakılır. Birçok okul İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için İngilizce Hazırlık Programları da sunabilmektedir. Amerika’da Lise Eğitimi için en çok tercih edilen eyaletlerin başında Florida olmakla birlikte birçok farklı eyalet ve şehirde Lise Eğitimi almak mümkündür. Konaklamalar bazı okullarda Amerikalı aileler yanında bazılarında ise yatılı olarak okulun yurtlarında yapılabilmektedir. Lise eğitimini Amerika’da tamamlayan başarılı öğrencilerin Amerikan Üniversitelerine başvuru yaptıkları halde kabul ihtimalleri oldukça yüksektir. Yaklaşık yıllık her şey dahil maliyetler $25.000 - $45.000 arasındadır.

Amerika'da lise eğitimi almak sandığınızdan daha da kolay. Üstelik Amerikan Liselerinde IB programında olarak top okullara giriş ihtimalinizide oldukça fazla yükseltebilirsiniz. Amerika'da lise eğitimi alabileceğiniz en popüler eyaletler arasında Florida, California, Virginia sayılabilir. Miami ve civarındaki Amerikan Liseleri konusunda ve diğer tüm alternatifleriniz için Kare Eğitim'e ulaşabilirsiniz.

Sizin için en uygun lisenin bulunması ve yapılacak işlemler ile ilgili KARE Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.